Czym tak naprawdę są mieszkania premium?

Czym tak naprawdę są mieszkania premium

Odkryj segment nieruchomości, w których standardem jest wyłącznie najwyższa jakość.

Zapewne wielokrotnie spotkałeś bądź spotkałaś się z określeniem mieszkanie z segmentu premium”. Niestety w ostatnich latach ten termin jest przez wiele osób nadużywany. Podobnie jest ze słowem „apartament”. Jednakże, czy rzeczywiście wiesz, co tak naprawdę powinno kryć się pod powyższymi stwierdzeniami? Czy wszystkie nieruchomości określane jako „premium” spełniają najwyższe standardy jakości? I najważniejsze: na co zwracać szczególną uwagę, jeśli pragniesz zainwestować w mieszkanie z najwyższej półki?

Zapraszamy do lektury artykułu!

Po pierwsze: co oznacza konkretny rodzaj standardu mieszkania?

W dzisiejszych czasach rynek nieruchomości rozwija się niezwykle dynamicznie, oferując klientom różne standardy, dostosowane do indywidualnych potrzeb i preferencji. Jednym z wyraźnych podziałów na rynku nieruchomości jest rozróżnienie na mieszkania popularne, mieszkania standardowe oraz mieszkania z segmentu premium. Jednak jakie konkretnie elementy dokładnie definiują każdy ze standardów? Przyjrzyjmy się trzem, najpopularniejszym standardom mieszkań z rynku pierwotnego.

Mieszkania popularne – najczęściej występujący typ nieruchomości na rynku

Mieszkania popularne to najczęstsza oferta, z którą możesz spotkać się na rynku pierwotnym. To nieruchomości, które określane są również jako mieszkania ekonomiczne bądź standardowe. Cena jest tutaj głównym wyznacznikiem, ponieważ głównym celem tego segmentu jest dostarczenie optymalnych rozwiązań mieszkaniowych klientom, których budżet jest ograniczony. 

Za średnią ceną rynkową kryje się niższy standard wykończenia, mniej atrakcyjna lokalizacja i oczywiście mniejszy metraż mieszkania. Oznacza to, że mieszkania popularne mogą być zlokalizowane na obrzeżach miasta lub na osiedlach, które są mniej atrakcyjne pod względem infrastruktury. Związane jest to zwykle z dłuższym dojazdem do ścisłego centrum miasta i niejednokrotnie z brakiem dogodnych połączeń komunikacyjnych. 

Kluczowa jest maksymalne wykorzystanie przestrzeni i minimalizacja kosztów inwestycji

W segmencie mieszkań popularnych deweloperzy często starają się maksymalizować liczbę mieszkań na jednym piętrze. Takie mieszkania zwykle nie mają oddzielnej i jasnej kuchni. Kompromisem jest tutaj zazwyczaj brak wielu miejsc do przechowywania lub ograniczona liczba szafek kuchennych. Priorytetem w segmencie popularnym jest ekonomia, dlatego w standardzie są zwykle okna z PCV, płytki gresowe czy elewacja z tynku niższej jakości. Nie jest to segment mieszkaniowy, który wykorzystuje luksusowe detale i najwyższej klasy materiały wykończeniowe.

Warto zaznaczyć, że mieszkania z segmentu popularnego są skierowane do klientów, którzy cenią przede wszystkim dostępność cenową i funkcjonalność, a niekoniecznie luksusowe wykończenia, precyzyjną dbałość o najmniejszy detal czy przestrzenne rozwiązania. 

Mieszkania o podwyższonym standardzie – kompromis pomiędzy ceną a jakością

Czym są tak naprawdę mieszkania podwyższonym standardzie? Niestety definicja tego standardu może być dość subiektywna i w dużej mierze jest ona zależna od indywidualnych oczekiwań klientów. Brak jasno określonych wytycznych sprawia, że ciężko jest jednoznacznie wskazać, co już oznacza podwyższony standard mieszkania, a co jeszcze nim nie jest. Niemniej jednak, istnieją kluczowe elementy, które podnoszą standard budynku mieszkalnego i znacząco wpływają na komfort jego przyszłych mieszkańców. Co zatem wpływa na wyższy standard mieszkania i wyróżnia takie inwestycje od standardu mieszkań popularnych?

Dobra lokalizacja, większy metraż i wyższej jakości materiałów

Istnieją kluczowe elementy, które podnoszą standard budynku mieszkalnego i znacząco wpływają na komfort jego przyszłych mieszkańców. Niezwykle istotnym aspektem mieszkań o podwyższonym standardzie jest wyższa jakość wykończenia. Dotyczy ona zarówno budynku, jak i samych mieszkań. W takich projektach można spodziewać się starannego i estetycznego podejścia zarówno do wnętrza, jak i elewacji. Materiały używane do wykończenia są zazwyczaj wysokiej jakości. Wykorzystywane jest drewno, kamień naturalny, stal nierdzewna oraz najwyższej klasy płytki. 

Lokalizacja to kolejny aspekt, który wyróżnia mieszkania o podwyższonym standardzie od standardu popularnego. Wyższy standard oznacza dogodną lokalizację mieszkania, czyli ścisłe centrum miasta, obszary z rozwiniętą infrastrukturą bądź bezpośrednie sąsiedztwo z atrakcyjnymi terenami rekreacyjnymi.

Wyższy standard wiąże się z przestronnością i komfortem. Priorytetem takich mieszkań są w pełni dopracowane i bezkompromisowe układy pomieszczeń. Możemy znaleźć w nich również takie funkcjonalne pomieszczenia jak pralnia czy garderoba. Standardem są również przestronne tarasy, które gwarantują dodatkową przestrzeń przeznaczoną na relaks.

Mieszkania w standardzie premium – jak definiować najwyższą jakość?

Mieszkania z segmentu premium to inwestycje, które stanowią w Polsce niewielki procent wszystkich nieruchomości. Szacuje się, że tylko 6% nieruchomości wypełnia rynek premium. Warto dodatkowo podkreślić, że najwyższy standard przyciąga coraz większą liczbę inwestorów zarówno w naszym kraju, jak i za granicą. Nic dziwnego. Z danych wynika, że mieszkania w tym segmencie tylko w 2022 roku podrożały nawet o 20% w skali roku. Inwestycja w mieszkania premium jest zatem pewną i bezpieczną lokatą kapitału, a to ze względu na ograniczoną podaż tego typu mieszkań. 

Czego zatem możesz oczekiwać od segmentu premium?

Z pewnością nie tylko wyjątkowej i atrakcyjnej lokalizacji w ścisłym centrum dużego miasta, ale również oryginalnego zamysłu pod względem architektonicznym. Budynki z segmentu premium to niejednokrotnie prawdziwe dzieła sztuki. Mowa tutaj nie tylko o nowatorskich i nowoczesnych budynkach, ale również zabytkowych, zrewitalizowanych perłach architektonicznych, które za sprawą bezkompromisowych inwestycji zyskują nowe życie. 

Dobrym przykładem jest inwestycja Revisit Home Lofty w Fabryce Jedwabiu, gdzie zrewitalizowana kamienica w neorenesansowym stylu, (wpisana do rejestru zabytków), została wzbogacona udogodnieniami, takimi jak system smart home czy prywatnymi windami, które prowadzą bezpośrednio do apartamentu. Nie bez znaczenia jest również hotelowe wykończenie części wspólnych, które dla Revisit Home są standardem każdej inwestycji. 

Przestrzeń i design bez ograniczeń

Maksymalny komfort to drugie imię nieruchomości premium. Dobrym przykładem są chociażby penthousy o powierzchni ponad 130 metrów kwadratowych z dodatkowym tarasem o tej samej powierzchni i dodatkowym ogrodem na dachu. Mieszkania z segmentu premium często są również rezultatem współpracy znanego architekta, gdzie prestiżowe pracownie architektoniczne nadają inwestycjom premium niepowtarzalną formę. Jak zatem opisać mieszkania z segmentu premium? No niewątpliwie architektoniczny perły, które są chlubą miasta, w którym znajduje się dana inwestycja.

WPISY

Zobacz inne wpisy

10.08.2024

Slow home: czym jest dobrostan w Twoim domu i jak wspierać well-being?

10.08.2024

Mieszkanie typu loft – co to znaczy i jak znaleźć loftowe mieszkanie na sprzedaż?

05.07.2024

Panele fotowoltaiczne – w jaki sposób pomagają oszczędzać energię?

05.07.2024

Dlaczego mieszkania urządzone pod klucz są coraz częściej poszukiwane przez inwestorów?

07.06.2024

Zielone centrum, czyli działania oparte na założeniach ESG

07.06.2024

Mieszkania parterowe z antresolą i ogródkami – luksus, na który warto się zdecydować

09.05.2024

Kto kupuje luksusowe nieruchomości?

09.05.2024

Co to jest stan deweloperski i stan surowy? Poznaj najważniejsze różnice.

Apartamenty Łódź :: Copyright © 2022 Revisithome.pl wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Design: Proformat

Zostaw wiadomość, skontaktujemy się z Tobą.

pl_PL