Kto kupuje luksusowe nieruchomości?

kto kupuje luksusowe nieruchomości

Mówi się, że luksus jest odporny na jakikolwiek kryzys. W kontekście luksusowych nieruchomości najlepiej udowodniła to pandemia, kiedy to sprzedaż luksusowych apartamentów nie spadła, a wręcz przeciwnie… wzrosła.

Na co zwracają uwagę osoby kupujące luksusowe nieruchomości?

W obliczu niepewności i ograniczeń, wiele osób zdecydowało się wówczas zainwestować w luksusowe nieruchomości jako formę zapewnienia sobie bezpieczeństwa, komfortu i stabilności. Pandemia pokazała, że luksusowe nieruchomości nie tylko zachowały swoją wartość, ale także stały się jeszcze bardziej pożądane ze względu na ich wyjątkowe cechy i lokalizacje, które oferują prywatność i najwyższy komfort. Kto zatem kupuje luksusowe nieruchomości i na co zwracają uwagę osoby decydujące się na tego rodzaju inwestycje? Zapraszamy do lektury artykułu!

Kto kupuje luksusowe nieruchomości?

Ciężko jest jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, jednak Poland Sotheby’s International Realty – polski oddział globalnej sieci biur nieruchomości specjalizujących się obrotem inwestycji luksusowych, postanowił podjąć to wyzwanie. Kim zatem jest nabywca luksusowych apartamentów?

Otóż jest to zazwyczaj mężczyzna w wieku 46 lat, mieszkający w dużym mieście (lub na jego obrzeżach), który w czasie wolnym wyjeżdża z dużego miasta, aby nacieszyć się spokojem i obcować na łonie natury. 

Czy to obraz zgodny z prawdą? Oczywiście, że nie. To tylko uśredniony obraz, bo dzisiaj nabywca luksusowych nieruchomości ma wiele twarzy. 

Luksusowe nieruchomości – kupują je nie tylko celebryci, przedsiębiorcy i zagraniczni inwestorzy

W praktyce nabywcami luksusowych nieruchomości są osoby, które różnią się wiekiem, zawodem, a nawet stylem życia. Mają również inne cele i przesłanki dotyczące inwestycji. Nabywcami luksusowych apartamentów coraz częściej są osoby młode, w okolicach 30. roku życia, które osiągnęły zawodowy sukces. To grupa nabywców, która ma bardzo skonkretyzowane i bezkompromisowe wymagania dotyczące inwestycji.

Bezkompromisowy zakup – na co zwracają uwagę osoby nabywające luksusowe nieruchomości?

Funkcjonalność, komfort, bezpieczeństwo i ponadstandardowe udogodnienia. Istnieje kilka istotnych czynników, które brane są pod uwagę przy zakupie luksusowych nieruchomości: 

  • Lokalizacja

Lokalizacja należy do jednych z najważniejszych kryteriów. Nabywcy zwracają uwagę na ekskluzywne dzielnice, a także bliskość ważnych centrów kulturowych lub biznesowych. Niezwykle ważnym czynnikiem może być również bliskość przyrody bądź umiejscowienie nieruchomości w topowej lokalizacji wypoczynkowej. To, co wpływa na wysoką cenę nieruchomości jej unikatowość i niepowtarzalność. Liczba działek do zagospodarowania w ścisłym centrum miasta jest ograniczona, dlatego w cenie są luksusowe inwestycje, znajdujące się w centrum największych miast. Oczywiście w Polsce króluje Warszawa, Trójmiasto, Kraków czy Wrocław, jednak możemy również wyróżnić lokalizacje, które mają ogromny potencjał długoterminowego wzrostu, czego doskonałym przykładem są chociażby takie miasta jest Łódź czy Poznań. 

  • Prywatność i bezpieczeństwo

Dla nabywców luksusowych nieruchomości prywatność i bezpieczeństwo są równie ważne jak lokalizacja. Inwestorzy cenią także architekturę, która zapewnia izolację od sąsiadów i ulicznego hałasu. Prywatne ogrody czy penthousy znajdujące się na samym szczycie budynku z rozległymi tarasami, oferują jednocześnie prywatność i niepowtarzalne widoki na centrum miasta. Patrz: Penthouse – wznieś się na najwyższy poziom luksusu.

  • Unikatowe cechy i udogodnienia

Luksusowe nieruchomości wyróżniają się na rynku dzięki swoim unikalnym cechom i udogodnieniom. Popularne są nieruchomości z prywatnymi basenami, saunami, kinami, salami gimnastycznymi, inteligentnymi systemami domowymi smart home oraz ekskluzywnymi elementami wykończeniowymi, takimi jak marmurowe blaty, podłogi z naturalnego drewna, czy też prywatne windy, które bezpośrednio prowadzą do apartamentu. Ponadto, szczególnie cenne mogą być zrewitalizowane inwestycje z historią w tle lub architekturą autorstwa znanych projektantów.

  • Wyjątkowe przestrzenie i elitarność

Kupując luksus kupujemy nie tylko najwyższą jakość i udogodnienia. Decydując się na zakup luksusowej nieruchomości oczekujemy tego, że nasz wybór będzie odzwierciedleniem naszego unikalnego stylu życia i wyrażeniem indywidualnych aspiracji. To inwestycja w styl życia i emocje, które łączą takie wartości jak komfort, luksus i prestiż z harmonijną relacją z naturą.

Odkryj luksusowe inwestycje z Revisit Home

Wybierając nieruchomość od Revisit Home, kupujący zyskują nie tylko przestrzeń mieszkalną, ale cały pakiet doświadczeń. Wszystkie apartamenty zaprojektowane są w taki sposób, aby każdy element sprzyjał komfortowi i zadowoleniu mieszkańców. Marzysz o prywatności i maksymalnej wygodzie? Wyobraź sobie, że prywatną windą dostajesz się bezpośrednio do swojego przestronnego apartamentu, a zaciszny, zielony taras zapewnia doskonały komfort po ciężkim dniu. Wszystko to w samym centrum ścisłego miasta Łódź. 

WPISY

Zobacz inne wpisy

09.05.2024

Kto kupuje luksusowe nieruchomości?

09.05.2024

Co to jest stan deweloperski i stan surowy? Poznaj najważniejsze różnice.

07.04.2024

Balkon, taras i loggia – podobieństwa i różnice.

07.04.2024

Rewitalizacja w Łodzi nie zwalnia! Sprawdź, jakie miejsca pięknieją.

29.02.2024

Dlaczego warto kupić mieszkanie od dewelopera?

29.02.2024

O czym należy pamiętać, szukając lokalu użytkowego pod działalność gastronomiczną?

30.01.2024

Plan mieszkania – jak wygląda i jak go poprawnie czytać? Koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem!

30.01.2024

Jakie dokumenty są potrzebne do sporządzenia aktu notarialnego i z jakimi kosztami się wiążą?

Apartamenty Łódź :: Copyright © 2022 Revisithome.pl wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Design: Proformat

Nowa lokalizacja

Nowa lokalizacja Revisithome


This will close in 0 seconds

Zostaw wiadomość, skontaktujemy się z Tobą.

pl_PL