Dlaczego mieszkania urządzone pod klucz są coraz częściej poszukiwane przez inwestorów?

mieszkania pod klucz

Czyżby mieszkania wykończone pod klucz stawały się… kluczem do upragnionego spokoju i zaoszczędzenia niezliczonej liczby godzin? Bez wątpienia zakup w pełni wykończonego mieszkania od dewelopera jest opcją wygodną i coraz bardziej atrakcyjną dla potencjalnych inwestorów. Potwierdzają to również niedawno zrealizowane badania. Otóż jak wynika z ankiety przeprowadzonej przez spółkę mieszkaniową Skanska Residential Development Poland we współpracy z Otodom Analytics, już prawie połowa respondentów wybrałoby inwestycję wykończoną pod klucz! A jak wygląda konkretne zestawienie procentowe? Otóż prawie co drugi badany rozważający zakup nowego mieszkania (44%) zadeklarował, że wybrałby nieruchomość, która jest wykończona pod klucz, a tylko 32% respondentów oznajmiło, że interesuje ich zakup mieszkania w stanie deweloperskim. Z kolei około 24% badanych interesuje się zakupem nieruchomości w podwyższonym stanie deweloperskim. Nie tylko zestawienie powyższego badania, ale również statystyki sprzedażowe deweloperów wyraźnie pokazują, że zainteresowanie mieszkaniami, które są gotowe do wprowadzenia stale rośnie. Przekłada się to nie tylko na rosnący popyt na tego typu lokale, ale również coraz bogatszą i konkurencyjną ofertę.

Zakup mieszkania pod klucz to gwarancja zaoszczędzonego czasu, nerwów i szybsze generowanie zysków

Obserwacje Revisit Home, który w swojej ofercie posiada również liczne lokale inwestycyjne, pokazują wyraźnie, że zainteresowanie mieszkaniami wykończonymi pod klucz stale rośnie wśród klientów biznesowych. Oczywiście istnieje kilka kluczowych czynników, które mają wpływ na rosnące zainteresowanie tego rodzaju ofertą:

 • Natychmiastowe generowanie zysków już od momentu wydania mieszkania przez dewelopera

Nie od dzisiaj wiadomo, że czas to pieniądz. A dla klientów inwestujących w mieszkania na wynajem, czas jest zawsze kluczowym czynnikiem. Mieszkania wykończone pod klucz są od razu gotowe do wprowadzenia, a to pozwala na natychmiastowe wynajęcie lokalu już od momentu wydania mieszkania. Nie trzeba zatem czekać na zakończenie prac wykończeniowych, które mogą ciągnąć się długimi miesiącami. Można za to dużo szybciej generować zyski i to przy dosłownie zerowym nakładzie czasu w prace wykończeniowe.

 • Komfort i maksymalna eliminacja problemów związanych z wykończeniem wnętrz

Każdy, kto kiedykolwiek wykańczał mieszkanie bądź lokal, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak bardzo stresujący i czasochłonny może być to proces. Długie godziny spędzone za zakupach, wybór najlepszych materiałów, regularne dojazdy na miejsce prac, a także stałe monitorowanie skuteczności ekipy remontowej. To czynniki, które mogą zniechęcić nawet najbardziej cierpliwe osoby. Do tego dochodzi nieustanne podejmowanie decyzji związanych z aranżacją wnętrz oraz rozwiązywanie problemów technicznych, które stają się wręcz nieuniknione w przypadku każdej realizacji. To wszystko może sprawić, że wykańczanie wnętrz staje się prawdziwym koszmarem. Zakup mieszkania pod klucz gwarantuje spokój ducha, a cała odpowiedzialność za efekty ekipy wykończeniowej jest po stronie dewelopera.

 • Gwarancja profesjonalnego wykończenia i wysoki standard prac

Wykończenie inwestycji wiąże się również często z koniecznością zatrudnienia projektanta wnętrz. Deweloperzy premium stale współpracują z doświadczonymi projektantami i producentami materiałów, a to gwarantuje wysoki standard wykończenia, spójność inwestycji i nowoczesny, konkurencyjny design. Finalnie inwestorzy otrzymują mieszkania, które są nie tylko funkcjonalne, ale także estetycznie dopracowane, co zwiększa ich atrakcyjność na rynku najmu.

 • Pełna kontrola kosztów i brak niespodzianek finansowych 

Choć początkowy koszt zakupu mieszkania pod klucz może wydawać się wyższy w stosunku do samodzielnego koordynowania prac i zakupu materiałów, to w dłuższej perspektywie takie rozwiązanie może okazać się dużo bardziej opłacalne. Dlaczego? Otóż deweloperzy mają często dostęp do materiałów i usług po konkurencyjnych cenach, a to dzięki większej skali zamówień. Nie bez znaczenia są również niespodziewane wydatki, które są wręcz nieuniknione podczas wykańczania nieruchomości. 

 • Gwarancje i odpowiedzialność po stronie dewelopera

Mieszkania wykończone pod klucz od dewelopera często objęte są dodatkowymi  gwarancjami, a to dodatkowo chroni inwestora przed ewentualnymi wadami wykonania i usterkami. Po stronie dewelopera jest również dopilnowanie ekipy remontowej.

 • Duża elastyczność w wyborze materiałów i pakietów wykończeniowych

Czasy skromnych i ograniczających pakietów wykończeniowych już dawno poszły w niepamięć. Rosnące zainteresowanie zakupem inwestycji pod klucz sprawiło, że rośnie również… konkurencyjność ofert deweloperskich. Zwłaszcza tych z segmentu premium! Dzięki temu inwestorzy mają teraz dostęp do znacznie szerszej gamy materiałów i opcji wykończeniowych, które mogą swobodnie dostosować do indywidualnych potrzeb i gustów. A jak wygląda to w praktyce? Posłużmy się konkretnym przykładem.

Przykładowy katalog pakietów wykończenia pod klucz w ofercie Revisit Home

Kamienica przy Operze jest projektem deweloperskim przeznaczonym przede wszystkim pod inwestycje. Przyszły inwestor może wybierać spośród atrakcyjnych pakietów wykończeniowych, które wyróżniają się jakością i stylem. Są to między innymi:

 • Wysokiej jakości włoskie płytki ścienne i podłogowe.
 • Włoskie i polskie tkaniny obiciowe czołowych producentów, takie jak Fargotex i Italvelluti.
 • Zabudowy meblowe wykonane z trwałych i jakościowych materiałów, takich jak Forner i włoskie płyty Cleaf.
 • Blaty kuchenne wykonane ze spieków kwarcowych, konglomeratów kwarcowych, granitów i kwarcytów Sensa oraz materiałów laminowanych.
 • Sprzęty kuchenne renomowanych producentów, takie jak Miele (najwyższy standard wykończenia).
 • Nowoczesne sprzęty RTV.
 • Wysokiej jakości armatura wiodących producentów, takich jak Villeroy & Boch oraz Hansgrohe.

Widzimy zatem wyraźnie, że łódzcy deweloperzy premium coraz częściej wykraczają swoją ofertą poza standardowe rozwiązania, co czyni ofertę wykończenia nieruchomości pod klucz jeszcze bardziej atrakcyjną dla potencjalnego inwestora. 

WPISY

Zobacz inne wpisy

05.07.2024

Panele fotowoltaiczne – w jaki sposób pomagają oszczędzać energię?

05.07.2024

Dlaczego mieszkania urządzone pod klucz są coraz częściej poszukiwane przez inwestorów?

07.06.2024

Zielone centrum, czyli działania oparte na założeniach ESG

07.06.2024

Mieszkania parterowe z antresolą i ogródkami – luksus, na który warto się zdecydować

09.05.2024

Kto kupuje luksusowe nieruchomości?

09.05.2024

Co to jest stan deweloperski i stan surowy? Poznaj najważniejsze różnice.

07.04.2024

Balkon, taras i loggia – podobieństwa i różnice.

07.04.2024

Rewitalizacja w Łodzi nie zwalnia! Sprawdź, jakie miejsca pięknieją.

Apartamenty Łódź :: Copyright © 2022 Revisithome.pl wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Design: Proformat

Nowa lokalizacja

Nowa lokalizacja Revisithome


This will close in 0 seconds

Zostaw wiadomość, skontaktujemy się z Tobą.

pl_PL