Dlaczego warto kupić mieszkanie od dewelopera?

dlaczego warto kupić mieszkanie od dewelopera

Rynek pierwotny czy wtórny? Oto jest pytanie! Podjęcie decyzji dotyczącej zakupu mieszkania nigdy nie należało do najłatwiejszych, zwłaszcza kiedy mowa o pierwszym i wymarzonym miejscu do życia. Decydując się na nieruchomość od dewelopera możesz liczyć na wiele istotnych korzyści, które zwykle przekładają się na długoterminową satysfakcję i bezpieczeństwo Twojej inwestycji. Oto kilka powodów, dla których warto rozważyć zakup mieszkania z rynku pierwotnego oraz aspekty, na które warto zwrócić szczególną uwagę.

Korzyści zostania pierwszym właścicielem

Zakup nieruchomości bezpośrednio od dewelopera jest trochę jak… wyjazd nowym i pachnącym jeszcze świeżością samochodem z salonu. Wszystko jest tu nowe i masz możliwość sprawdzenia tego, czy za ścianą nie kryje się wadliwa instalacja do wymiany. 

Gwarancja i rękojmia przy zakupie mieszkania od dewelopera

Pomyślisz zapewne w tym momencie, że nawet nowe inwestycje mogą posiadać liczne wady techniczne, a nowoczesne mieszkania, które tak pięknie wyglądają w folderach reklamowych, nigdy nie gwarantują stuprocentowej satysfakcji. Oczywiście. Wszystko może się zdarzyć, a historie o nieuczciwych deweloperach i wadliwie wykonanych inwestycjach nie należą do rzadkości. W takich sytuacjach na scenę wkraczają dwa kluczowe pojęcia, które chronią kupującego: gwarancja i rękojmia od dewelopera. Co oznaczają oba pojęcia i co obejmują?

Rękojmia przy zakupie mieszkania od dewelopera – czym jest?

Twój podpis przy odbiorze mieszkania w protokole zdawczo-odbiorczym wcale nie oznacza tego, że rezygnujesz z możliwości dochodzenia swoich praw w przypadku wykrycia ewentualnych wad, które ujawnią się później. Rękojmia przy zakupie mieszkania od dewelopera daje Ci możliwość zgłaszania wad wykrytych już po zakupie nieruchomości i domagania się ich usunięcia. Co ważne, rękojmia jest odpowiedzialnością obligatoryjną, a deweloper nie może się jej zrzec. W ramach rękojmi, kupujący zawsze ma prawo żądać od dewelopera, aby ten bezpłatnie usunął wady, które zostały zidentyfikowane przez niego już po zakupie. Rękojmia za wady fizyczne jest mechanizmem ochrony kupującego, przewidzianym przez Kodeks Cywilny i aktualnie obowiązuje przez 5 lat od momentu wydania nieruchomości.

Gwarancja przy zakupie mieszkania od dewelopera – czym jest?

O ile rękojmia jak już wspomnieliśmy jest odpowiedzialnością obligatoryjną, tak gwarancja deweloperska stanowi odpowiedzialność fakultatywną. Oznacza to, że deweloper może, ale nie musi oferować gwarancji na sprzedawane mieszkanie. W każdym przypadku ważne jest, abyś dokładnie zapoznał się z warunkami gwarancji jeszcze przed zakupem. Warto również pamiętać o tym, że samo mieszkanie nie musi zostać objęte gwarancją, natomiast poszczególne elementy (okna, drzwi czy grzejniki) już tak. W przypadku wykrycia ewentualnych usterek bądź wad, Twoja reklamacja zostanie przekazana bezpośrednio do producenta.

Zakup mieszkania od dewelopera oferuje dużo większe możliwości 

Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na zakup mieszkania z rynku pierwotnego? Zakup mieszkania od dewelopera, zwłaszcza na wczesnym etapie budowy, otwiera przed kupującymi szerokie możliwości personalizacji ich przyszłego mieszkania, co jest jednym z najważniejszych atutów tego wyboru i góruje nad mieszkaniami z rynku wtórnego. Ponadto deweloperzy bardzo często oferują różne opcje wykończenia mieszkań, a kupujący może wybrać konkretne opcje zgodnie ze swoimi preferencjami.

Kupno mieszkania od dewelopera a zmiana układu pomieszczeń

Deweloperzy oferują również dużą elastyczność w kwestii zmian w układzie pomieszczeń. Oznacza to, że masz możliwość dostosowania rozkładu mieszkania, na przykład poprzez połączenie dwóch mniejszych pokoi w jeden większy lub zmianę lokalizacji ścian działowych, aby stworzyć przestrzeń otwartą. Pamiętaj jednak, że zmiany deweloperskie należy uwzględnić już na wczesnym etapie zakupu mieszkania. Kiedy? Im wcześniej, tym lepiej! Więcej o możliwościach, jakie dają zmiany deweloperskie i co konkretnie obejmują, możesz przeczytać w naszym artykule: Zmiany lokatorskie – czym są i kiedy należy je wprowadzić?

Mieszkanie od dewelopera to nowoczesne technologie i energooszczędne rozwiązania

Kolejnymi atutami nieruchomości z rynku pierwotnego jest ich energooszczędność. Mieszkania od dewelopera są budowane z zastosowaniem najnowszych technologii, zapewniających wysoką efektywność energetyczną. To oznacza niższe rachunki za ogrzewanie, lepszą izolację akustyczną i większy komfort życia, a także mniejszy wpływ na środowisko, co w dzisiejszych czasach jest niezwykle istotne. Segment premium na rynku deweloperskim idzie jeszcze dalej, oferując zaawansowane rozwiązania typu Smart Home. 

Kupno mieszkania od dewelopera to również możliwość wyboru wyjątkowej przestrzeni 

To, co wyróżnia współczesne projekty deweloperskie, to wszechstronne podejście do potrzeb i oczekiwań mieszkańców. Współczesne projekty nie ograniczają się wyłącznie do wnętrza mieszkania, ale rozciągają również na przestrzeń zewnętrzną. Wiele nowoczesnych projektów oferuje dodatkową przestrzeń w postaci wszechstronnych ogrodów czy tarasów. Najciekawsze z nich oferują przykładowo dodatkową przestrzeń w postaci ogrodu na dachu budynku. Przykładowo Revisit Home jest jednym z deweloperów, którzy realizują w Łodzi zielone ogrody z żywą roślinnością na dachach.

WPISY

Zobacz inne wpisy

05.07.2024

Panele fotowoltaiczne – w jaki sposób pomagają oszczędzać energię?

05.07.2024

Dlaczego mieszkania urządzone pod klucz są coraz częściej poszukiwane przez inwestorów?

07.06.2024

Zielone centrum, czyli działania oparte na założeniach ESG

07.06.2024

Mieszkania parterowe z antresolą i ogródkami – luksus, na który warto się zdecydować

09.05.2024

Kto kupuje luksusowe nieruchomości?

09.05.2024

Co to jest stan deweloperski i stan surowy? Poznaj najważniejsze różnice.

07.04.2024

Balkon, taras i loggia – podobieństwa i różnice.

07.04.2024

Rewitalizacja w Łodzi nie zwalnia! Sprawdź, jakie miejsca pięknieją.

Apartments Łódź :: Copyright © 2022 Revisithome.pl all rights reserved |. Privacy Policy | Design: Proformat

Nowa lokalizacja

Nowa lokalizacja Revisithome


This will close in 0 seconds

Leave a message, we will contact you.

en_US