Jaką kawalerkę możemy określić mianem „premium”? Dla kogo powstają takie mieszkania?

kawalerki na sprzedaż

Milion złotych, półtora miliona złotych, dwa miliony złotych – tyle trzeba zapłacić za kawalerkę klasy premium w centrum metropolii. Za podobną kwotę można kupić duży dom, położony na obrzeżach wielkomiejskiej aglomeracji albo w mniejszej miejscowości. Dlaczego więc niewielkie mieszkania, których cena za metr kwadratowy przekracza nawet 25 tys. złotych, cieszą się taką popularnością?

Pożądana lokalizacja, nowoczesny projekt, odważne inwestycje

Kawalerki czy apartamenty premium są najczęściej usytuowane w centrum miasta. Znajdują się w samym sercu aglomeracji, blisko rozpoznawalnych punktów: teatrów, muzeów, galerii handlowych i parków. Już sam ten fakt znacząco podnosi ich wartość w oczach kupujących. A przecież poza atrakcyjnym adresem znaczenie ma również charakter inwestycji, w której wybudowano mieszkanie.

Luksusowe nowe apartamenty z nietuzinkowymi rozwiązaniami, jak na przykład Słoneczne Tarasy, albo architektoniczne perełki, jak lofty w Fabryce Jedwabiu – to jedne z najbardziej pożądanych lokalizacji w Łodzi. Wystarczy jeden rzut oka na fasadę, by wiedzieć, że w środku znajdują się kawalerki premium o najwyższej jakości wykończenia i wielkomiejskim designie. A dzięki dodatkowym udogodnieniom, w postaci chociażby dedykowanego systemu smart home, przestronnego garażu i ogrodów na dachu, cena takich lokali jest jak najbardziej zrozumiała.

Najbezpieczniejsza lokata kapitału? Nieruchomości

W dobie wysokiej inflacji oraz zawirowań gospodarczych coraz więcej osób chce ulokować swoje oszczędności w bezpiecznym miejscu. Inwestując w kawalerkę premium masz gwarancję, że mieszkanie nie straci na wartości nawet w obliczu kryzysu. Popularność tych lokali to zatem wypadkowa dwóch czynników: chęci mieszkania w nowoczesnym, prestiżowym apartamencie oraz lokacji środków w sposób stabilny i zyskowny.

Jak wynika z analizy portalu Otodom, popyt na kawalerki premium rośnie, choć apartamenty te są około dwa razy droższe niż klasyczne lokale jednopokojowe. Zazwyczaj takie luksusowe nieruchomości powstają na rynku pierwotnym; co więcej, wiele z nich zostanie oddanych do użytku dopiero w nadchodzących latach. Ich średni metraż to 30 metrów kwadratowych, a średnia cena wynosi 800 tysięcy złotych.

Oczywiście, próżno szukać takich mieszkań w małych miejscowościach – powstają one prawie wyłącznie w sercach aglomeracji. W Łodzi jedne z najbardziej luksusowych kawalerek premium mieszczą się przy ul. Kilińskiego 12 i Wólczańskiej 13, wybudowanych specjalnie z myślą o inwestycji w przyszłość.

WPISY

Zobacz inne wpisy

06.03.2023

Jakie są formalności przy zakupie mieszkania?

07.04.2024

Balkon, taras i loggia – podobieństwa i różnice.

07.04.2024

Rewitalizacja w Łodzi nie zwalnia! Sprawdź, jakie miejsca pięknieją.

29.02.2024

Dlaczego warto kupić mieszkanie od dewelopera?

29.02.2024

O czym należy pamiętać, szukając lokalu użytkowego pod działalność gastronomiczną?

30.01.2024

Plan mieszkania – jak wygląda i jak go poprawnie czytać? Koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem!

30.01.2024

Jakie dokumenty są potrzebne do sporządzenia aktu notarialnego i z jakimi kosztami się wiążą?

02.01.2024

Rachunek powierniczy – zabezpieczenie klientów przed nieuczciwymi praktykami

02.01.2024

Jakie podatki płaci kupujący mieszkanie – PCC

Apartamenty Łódź :: Copyright © 2022 Revisithome.pl wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Design: Proformat

Zostaw wiadomość, skontaktujemy się z Tobą.

pl_PL