Zmiany lokatorskie – czym są i kiedy można je wprowadzić?

zmiany lokatorskie

Marzysz o mieszkaniu idealnym? Pragniesz, aby Twoje nowe miejsce do życia było zaprojektowane w zgodzie z Twoimi preferencjami i stylem życia? Z pomocą przychodzą zmiany lokatorskie, które warto uwzględnić już na początkowym etapie zakupu mieszkania u dewelopera.

Mieszkanie szyte na miarę

To oczywiste. Decydując się na zakup mieszkania u dewelopera, poszukujesz inwestycji, która w największym stopniu odpowie Twoim niemałym wymaganiom. W końcu nie bez powodu przeglądasz dziesiątki ogłoszeń, poszukujesz idealnej lokalizacji, niepowtarzalnego designu i wartości dodanej, która sprawi, że konkretne mieszkanie wyróżni się na tle innych inwestycji. 

Tylko… czy mieszkanie idealne istnieje? W jakim zakresie możesz dopasować je do swoich indywidualnych potrzeb? Z pomocą przychodzą zmiany lokatorskie, które możesz wprowadzić na wczesnym etapie inwestycji!

Stwórz spersonalizowaną i wyjątkową przestrzeń!

Czym są zmiany lokatorskie? To nic innego jak możliwość wprowadzenia zmian do oryginalnego planu mieszkania. Co najczęściej możemy zmienić całkowicie bądź zmodyfikować w ramach zmian lokatorskich?

  • Układ ścian działowych;
  • Umiejscowienie drzwi wewnętrznych;
  • Układ włączników, gniazd elektrycznych i punktów oświetleniowych;
  • Grzejniki;
  • Punkty wodno-kanalizacyjne.

Przykładowo:

  • Projekt dewelopera zakładał prysznic, a Ty wolisz długie i relaksujące kąpiele? 
  • Pragniesz otworzyć kuchnię na salon i stworzyć dużą, klimatyczną kuchenną wyspę? 
  • Potrzebujesz większej liczby gniazdek elektrycznych lub… chcesz całkowicie zmienić układ ścian działowych?

Dzięki dokonanym modyfikacjom dopasujesz projekt mieszkania pod swoje indywidualne potrzeby, a Twoje miejsce zamieszkania… stanie się najwspanialszym zakątkiem na ziemi. 

A co jeśli… szukasz czegoś znacznie więcej

Deweloperzy z segmentu premium mogą dodatkowo zaoferować instalację inteligentnych systemów domowych typu Smart Home. Przykładowo mowa o inteligentnym oświetleniu, sterowaniu roletami czy nowoczesnych i innowacyjnych systemach alarmowych. 

Z kolei najbardziej wymagający wielbiciele natury, w ramach zmian lokatorskich mogą niekiedy liczyć na dostosowanie projektu swojego ogrodu, tarasu bądź balkonu. Z pomocą przychodzą inteligentne systemy nawadniania czy systemy oświetlenia zewnętrznego. 

Deweloperzy, oferują coraz więcej możliwości nie tylko związanych bezpośrednio z samym wnętrzem budynku, ale również z przestrzenią znajdującą się na zewnątrz budynku. 

Kiedy zmiany lokatorskie nie są możliwe?

Oczywiście istnieje wiele aspektów technicznych, które wpływają na możliwość przeprowadzenia zmian lokatorskich w ramach danej inwestycji. Zakres dostępnych zmian jest definiowany przez przepisy prawa budowlanego. Wymienić należy tu chociażby takie kwestie jak: bezpieczeństwo i konstrukcję budynku, zgodność z przepisami przeciwpożarowymi oraz pewne ograniczenia administracyjne. W przypadku rewitalizowanych budynków od dewelopera możliwość wprowadzenia zmian lokatorskich może być ograniczona ze względu na specyfikę takiego projektu.

Sprawdź możliwości wprowadzenia zmian lokatorskich

Pamiętaj, że zakres zmian lokatorskich może różnić się w zależności od oferty danego inwestora. Na szczęście na rynku jest coraz więcej deweloperów, którzy podchodzą bardzo elastycznie do możliwości dokonania zmian lokatorskich, oferując swoim klientom naprawdę duże możliwości personalizacji mieszkania. 

Kiedy? Im wcześniej, tym lepiej!

Zainteresowała Cię konkretna inwestycja i marzysz o mieszkaniu, które będzie dopasowane do Twoich indywidualnych potrzeb? Zapytaj o możliwości i zakres przeprowadzanych zmian lokatorskich. Wiesz już, że bardzo często wychodzą one poza mury budynku (dosłownie i w przenośni!). O wszelkie zmiany warto pytać na samym początkowym etapie budowy danej inwestycji. 

Oczywiście im wcześniej zgłosimy chęć dokonania zmian lokatorskich, tym większy wachlarz możliwości może zaoferować nam deweloper. Zdarza się, że zmiany wymagają dodatkowej analizy wykonanej przez architekta, a to generuje… dodatkowy czas. Szczegółowe informacje dotyczące konkretnych terminów zgłoszenia zmian deweloperskich znajdziesz w umowie deweloperskiej.

Revisit Home. Nietuzinkowe projekty dla najbardziej wymagających klientów są w naszym DNA

Naszą misją jest budowanie apartamentów dla najbardziej wymagających klientów zarówno z Polski, jak i zagranicy. Stale obserwujemy dynamicznie zmieniające się trendy w budownictwie, a naszą odpowiedzią na wzrost świadomości i potrzeb klientów jest oferowanie innowacyjnych rozwiązań. Dbamy o komfort, wygodę i indywidualne potrzeby naszych klientów. Rozwiązania, z których jesteśmy szczególnie dumni to między innymi indywidualne wejścia z windy dla lokatorów, prywatne tarasy dachowe oraz nowoczesne systemy smart home. 

Spersonalizowane i nietuzinkowe projekty to nasz znak rozpoznawczy. Szukasz apartamentu, który sprosta Twoim indywidualnym wymaganiom? Skontaktuj się z naszym biurem i sprawdź, jak możemy dopasować naszą ofertę do Twoich potrzeb.

WPISY

Zobacz inne wpisy

06.03.2023

Jakie są formalności przy zakupie mieszkania?

29.02.2024

Dlaczego warto kupić mieszkanie od dewelopera?

29.02.2024

O czym należy pamiętać, szukając lokalu użytkowego pod działalność gastronomiczną?

30.01.2024

Plan mieszkania – jak wygląda i jak go poprawnie czytać? Koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem!

30.01.2024

Jakie dokumenty są potrzebne do sporządzenia aktu notarialnego i z jakimi kosztami się wiążą?

02.01.2024

Rachunek powierniczy – zabezpieczenie klientów przed nieuczciwymi praktykami

02.01.2024

Jakie podatki płaci kupujący mieszkanie – PCC

09.12.2023

Inwestowanie na rynku nieruchomości w mieszkania premium na wynajem – czy warto?

09.12.2023

Księga wieczysta od A do Z – jak ją czytać, aby nie kupić mieszkania z wadami prawnymi?

Apartamenty Łódź :: Copyright © 2022 Revisithome.pl wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Design: Proformat

Zostaw wiadomość, skontaktujemy się z Tobą.

pl_PL